SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 3398063
*
nr 339 8063
Brickor
3 st, England, Pläter, Med gallerkant
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 13:02:40
1
300 kr
5/12 22:42:19
2
500 kr
6/12 15:34:51
3
450 kr
6/12 15:36:09
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor engelsk england europa gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Brickor
nr 339 8063
Brickor
3 st, England, Pläter, Med gallerkant
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 13:02:40 | 1 | 300 kr |
5/12 22:42:19 | 2 | 500 kr |
6/12 15:34:51 | 3 | 450 kr |
6/12 15:36:09 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor engelsk england europa gallerkant nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41